• Home
  • e-F@ctory - ďalšia etapa rozvoja vašej spoločnosti
  • Prihlásiť
  • Prihlásenie

Factory Automation

Print page

e-F@ctory - ďalšia etapa rozvoja vašej spoločnosti

Na veľtrhu MSV v Brne sa zameriame na to, ako bude vyzerať strojárenské obrábanie v budúcnosti. Digitalizácia priemyslu sa týka aj CNC strojov, ktoré musia byť otvorené voči nadchádzajúcim trendom. Navštívte náš stánok a zoznámte sa s najnovším smerovaním v tejto oblasti.

Ako každý rok budeme na jednom mieste zastupovať až štyri divízie spoločnosti:
- priemyselná automatizácia
- riadiace systémy CNC
- prístroje na laserové rezanie
- elektroerozívne obrábacie stroje

Čakáme na vás! Pripravili sme si novinky aj predvádzanie nových aplikácií. Získajte lístok zdarma a presvedčte sa sami!

Strojárenský priemysel 4.0 – čo to znamená?

Flexibilita výroby


Priemyselná výroba sa vyznačuje narastajúcou premenlivosťou. S cieľom splniť očakávania zákazníkov vytvárajú výrobné spoločnosti produkty, ktoré sú stále viac šité na mieru. Kľúčom k úspechu je čo najrýchlejšie dodanie prototypu do masovej výroby, ale aj jednoduchá nastaviteľnosť strojov. V súvislosti s tým sa do výrobných liniek zapájajú priemyselné roboty spolupracujúce so strojmi, kamerové systémy a iné zariadenia, ktoré sú založené na jedinej automatizačnej platforme.

Väčšia flexibilita znamená...

  • rýchlejšie uvádzanie nových výrobkov do masovej výroby
  • zvýšenie konkurencieschopnosti, ktoré okrem iného spočíva v znížení výrobných nákladov
  • maximálne využitie zásob

Rastúci význam spätnej väzby


"V dnešnom svete priemyselnej výroby už nestačia informácie o veľkosti výroby a počte chybných výrobkov. Moderné prístroje poskytujú obrovské množstvo dát o kvalite výroby a vlastné parametre, ktoré slúžia na lepšie riadenie fungovania strojov a zníženie ich poruchovosti na minimum.
Berúc do úvahy, aké dôležité je monitorovanie výrobných procesov, ponúka Mitsubishi Electric inteligentné senzory monitorujúce funkčný stav stroja (Smart Condition Monitoring, SCM)."

Integrácia do IT vrstvy

V súlade s koncepciou Internet of Things (IoT) sa z CNC strojov stávajú zariadenia, ktoré sa dajú ľahko integrovať do IT vrstvy. Integrácia mnohých strojov do nadradeného systému umožňuje zvýšenie efektivity, z čoho vyplýva aj zlepšenie konkurencieschopnosti.

Technológie podporujúce analýzu vo svete BIG Data

V súčasnosti je najväčšou výzvou riadenie informácií a schopnosť vyvodzovať z nich užitočné závery. Zároveň s nárastom počtu informácií pochádzajúcich zo strojov sa musia objaviť aj technológie, ktoré zjednodušujú ich analýzu.
Odpoveďou na tieto výzvy je technológia typu MES, ktorá umožňuje priame prenášanie informácií zo stroja do databázy a pokročilé technológie úvodného spracovania dát už vo fáze ich zberu.


Vyplňte formulár a získajte vstupenku zadarmo

Veľtrh MSV prezentuje najnovšie technológie v obrábacom priemysle. Ukážeme vám, aké trendy čakajú CNC stroje.
Kliknite na odkaz, vyplňte formulár a dostanete kód, pomocou ktorého si vygenerujete bezplatnú vstupenku na najväčší strojárenský veľtrh MSV v roku 2017!

späť