Hľadať

Hlavný obsah

 • Home
 • Séria FR-E800
 • Prihlásiť
 • Prihlásenie

Factory Automation

Print page

Factory Automation

Séria FR-E800

Spoločnosť Mitsubishi Electric počas rokov spoľahlivej výroby vyvinula frekvenčný menič série FR-E800 ktorý je založený na osvedčenej technológii regulácie premenných otáčok v rôznych aplikáciách s konštantným a premenlivým krútiacim momentom. Model FR-E800, ktorý bol navrhnutý s cieľom ušetriť energiu a minimalizovať náklady, spája pokroky v kvalite, výkone a schopnosti prediktívnej údržby v jednom viacúčelovom striedači.

Prehľad série FR-E800

Kľúčové benefity

 1. Kompaktný dizajn - Ušetrite miesto vďaka kompaktnému pôdorysu na riadenie 3 fázových motorov do 7,5 kw (s rozšírením v budúcnosti do 30 kw) pri 200 V, 400 V a 600 V.
 2. Dual Overload Rating - Dosiahnite špičkový výkon v menších veľkostiach rámu s hodnotami preťažovacieho prúdu pre ľahký (LD) a normálny (ND).
 3. Automatické ladenie na motory IM a PM - nastavenie a uvedenie do prevádzky rýchlo a ľahko bez časovo náročného ladenia alebo potreby podpory na mieste.
 4. Modely protokolu RS-485 a „dvojportový“ ethernetový protokol - prepínajte medzi ethernetovými protokolmi jednoduchou zmenou interných parametrov. Striedače série FR-E800 podporujú rôzne otvorené siete bez potreby ďalších voliteľných kariet.
 5. PLC MELSEC - Znížte počet vnútorných komponentov a ušetrite miesto na paneli, eliminujte čas zapojenia a skráťte čas potrebný na nastavenie systému. Prevádzku systému je možné prispôsobiť zabudovanej funkcii PLC FR-E800 Prepojenie medzi invertormi a invertormi - vytvorte systémy malého rozsahu pripojením viacerých VFD cez ethernetové protokoly.
 6. Komunikácia medzi viacerými striedačmi sa uskutočňuje cez vstupy / výstupy a zabudované PLC.
 7. Rozšírené hodnotenie prostredia - FR-E800 pracuje pri teplotách okolia od -20 ° C do 60 ° C (-5 až 140 ° F) a riadiaca karta je konformne potiahnutá tak, aby odolávala drsnému prostrediu.
 8. Corrosion Alert System - FR-E800 je prvý systém na svete, ktorý identifikuje známky poškodenia spôsobeného sírovodíkom alebo inými korozívnymi plynmi. Prevádzkovateľ dostane upozornenie, keď je potrebné vylepšiť produkčné prostredie alebo riskovať možnosť neplánovaných odstávok.
 9. Funkcia diagnostiky životnosti - Analyzujte a určte zostávajúcu životnosť kritických komponentov, ako sú kondenzátory, kontaktné relé, chladiaci ventilátor a odpor obmedzujúci zapínací prúd.

Model bezpečnostnej komunikácie

„Bezpečnostné komunikačné modely podporujú ethernetové bezpečnostné komunikačné protokoly certifikované ako vyhovujúce medzinárodným štandardom. Bezpečnostný riadiaci systém v existujúcej sieti možno ľahko vylepšiť za nižšie náklady. ““

Zabudovaná funkcia PLC

Používatelia modelu FR-E800 môžu nastaviť rôzne prevádzkové vzorce: pohyby meniča na vstupoch signálu, výstupy signálu v konkrétnych stavoch meniča a výstupy monitora atď. Prevádzku systému si môže prispôsobiť iba samotný menič.

Funkcia prepojenia medzi meničmi

Funkcia prepojenia menič-menič umožňuje komunikáciu medzi viacerými meničmi prostredníctvom ethernetu pomocou I / O zariadení a špeciálnych registrov funkcie PLC. Je možné vytvoriť malý systém, ktorý je riadený funkciou PLC striedačov.

Rôzne Ethernet Protokoly

Meniče FR-E800 podporujú rôzne otvorené siete bez použitia akýchkoľvek doplnkových kariet. Vďaka zabudovaným protokolom môže FR-E800 komunikovať cez rôzne siete, čím zaisťuje kompatibilitu s existujúcimi systémami. Používatelia si môžu zvoliť skupinu protokolov vhodnú pre zamýšľaný systém:

Ovládanie oboch IM & PM motorov

Automatické ladenie indukčných motorov IE3 / IE4 (IM) a permanentných magnetov (PM) pomocou jednoduchého nastavenia parametrov zvyšuje výkon, minimalizuje hladinu hluku a skracuje dobu uvedenia do prevádzky.

 • Meniče FR-E800 podporujú indukčné motory ako aj motory s permanentnými magnetmi.
 • Presné automatické ladenie „autotuning” v 3 jednoduchých krokoch.
 • Jednoduchá postupná výmena existujúcich indukčných motorov a motorov s permanentnými magnetmi.
 • Nie je potrebná modernizácia všetkých motorov systému naraz.

Duálne hodnotenie

Pre hodnotenie triedy LD pre ľahké aplikácie sa môže na pohon väčšieho motora použiť regulátor s menšou kapacitou, čo vedie k zníženiu stopy a nákladov.

Schéma terminológie

Polia označené s * sú povinné.

Prosím zadajte text na obrázku vľavo do poľa pod ním. Ak nemôžete prečítať obrázok, kliknite na "aktualizovať".

Sicherheitscode Aktualizovať

späť

Hore