Hľadať

Hlavný obsah

  • Home
  • Predvídanie (budúcnosti) s Mitsubishi Electric
  • Prihlásiť
  • Prihlásenie

Factory Automation

Print page

Factory Automation

Predvídanie (budúcnosti) s Mitsubishi Electric

Tohtoročný Medzinárodný strojárenský veľtrh je pre nás výnimočný - predstavíme Vám výrobnú linku digitálneho veku.
Navštívte náš stánok č.5 v pavilóne M3!
21. - 24.mája 2019, Agrokomplex Výstavnictvo Nitra

Virtualizácia výroby

Všetky zariadenia našej hlavnej demo aplikácie Predictive Maintenance, s robotom série FR, komunikujú s rozsiahlou výrobnou linkou, ktorú sme tentoraz umiestnili v digitálnom svete - skutočné zariadenia spolupracujú s výrobnou linkou umiestnenou v 3D simulácii – viď obrázok nižšie. Všetko prebieha pomocou protokolu OPC UA, ktorý sa v súlade s predpokladmi Priemyslu 4.0 stane v budúcnosti hlavným priemyselným komunikačným protokolom.

V čom spočíva naše riešenie?

Pre našich zákazníkov sme pripravili systém, ktorý zhromažďuje dáta z našich komponentov automaticky. Sledujeme rôzne parametre činnosti našich pohonov. Všetky pohony v takomto systéme považujeme za samostatné prvky, lebo každý z nich nám môže poskytnúť rôzne informácie. Zber s frekvenciou až 0,4 ms, ktorú používame, by viedol ku vzniku terabytov dát. Náš systém tieto dáta spracováva a analyzuje a v databázi sa ukladajú iba tie najdôležitejšie.

Naša SCADA (MAPS – Mitsubishi Adroit Process Suite) slúži pre agregáciu dát a vizualizáciu základných parametrov prevádzky. Najdôležitejším prvkom tohto systému je umelá inteligencia, ktorá vyvodzuje závery o stave jednotlivých súčastí a indikuje prípadnu požiadavku na prevedenie servisných úkonov.

K čomu slúži pri prediktívnej údržbe vizualizácia?

Dáta, ktoré sa používajú v rámci strojového učenia, by teoreticky mohli byť predané priamo na určitú výpočtovú platformu a užívateľ by mohol ako spätnú väzbu obdržať informácie o predpokladanej dobe výskytu poruchy. Dáta o fungovaní jednotlivých komponentov môžu poskytovať mnoho dôležitých informácií – napr. sledovanie zmien určitého parametru v čase môže pomôcť pri plánovaní úkonov.

Prečítajte si viac o prediktívnej a prevntívnej údržbe

späť

Hore